Archive

Grzyby zakażenia skóra głowy (Grzybica Capitis)

Grzyby zakażenia skóra głowy (Grzybica Capitis)


Istnieje kilka rodzajów zakażeń grzybiczych, które mogą zainfekować skóra głowy. Jednym z nich jest ringworm powszechnie zwany Grzybica capitis. Ringworm zakażenia skóra głowy jest bardzo popularne całego świata. Jest on głównie infekcji dziecięce i małych dzieci. Zakażenia jest dość oczywiste, ponieważ stanowi on z stałej swędzenie, redden skóra głowy i poprawki do włosów straty. Pomimo alarmującego objawy, ringworm skóra głowy nie jest życia zagrażające. Najbardziej trudny problem jest leczenie. Gdy nie jest odpowiednio traktowane, mogą być łatwo przekazywane do przyjaciół i rodziny.

Symptomy: Większość dzieci, którzy mają pierścień infekcji robakiem będzie mieć niektóre symptomy, lecz w rzadkich nie będą miały żadnego. Stała i intensywnej swędzenie wokół skóra głowy jest najbardziej oczywiste znak. Inne funkcje zakażenia obejmują sierści w okólniku poprawki. Często skóry jest czerwone i oferty. Utrata włosów jest dość znaczące. Nawet sierść, która pozostaje może być łatwo podciągnąć

poza bez jakichkolwiek napięcie. W prawie wszystkich przypadkach ringworm infekcjach skóra głowy mają tendencję do zwiększenia wielkości, jeśli nie jest ona traktowana. Małe poprawki będzie ogólnie infekować inne obszary skóra głowy. Oprócz zakażenia innych obszarów skóra głowy, ringworms można łatwo przekazywane osobom: przekazywanie osób jest dość powszechne. Inne sposoby przenoszenia obejmują udostępnianie 12.1.Pielęgnacja elementów, bielizny pościelowej poduszki i plastrów. Czasami zwierzęta domowe nabywa zakażenia i można przekazać ją ludzi.

Czynniki ryzyka

Ringworm jest najczęściej w dzieci, którzy uczestniczyć w opiekę dzienną i przedszkole. Ognisk ringworm zakażeń są dość powszechne w Ameryce Północnej i trudne do opanowania. Nawet inanimate obiekty takie jak ołówki, klamki drzwi, krzesła i stoły można przekazywać obecności tego grzyba. Ryzyko zakażenia ringworm również jest zwiększane, gdy:

-jeden ma złe warunki higieniczne

-mieszka w warunkach przepełnionego

-ma problemy z nadmiernego pocenia

-udziały 12.1.Pielęgnacja elementy w rodzinie

Gdy zachodzi podejrzenie zakażenia ringworm skóra głowy, jest ważne starać się o pomoc od specjalisty opieki zdrowotnej. Obecności tego grzyba jest dość hardy i łatwo jest przekazywane innym osobom w domu.

Diagnoza

Diagnoza Grzybica capitis jest stosunkowo proste. W większości przypadków dermatolog będą mieć możliwość postawienia diagnozy na podstawie historii i fizycznej. Jeśli istnieją wątpliwości dotyczące rozpoznania, skrawki skóry lub włosów może być zbadać pod mikroskopem. W rzadkich przypadkach włosów i skóry są wysyłane dla kultury.

Grzyby skóra głowy nie jest poważne, ale mogą mieć konsekwencje społeczne i zdrowotne. Jeśli nie traktowane, grzyby mogą powoduje poważne zakażenie znany jako kerion. Kerion jest zasadniczo zbiór ropa pod spodem skóra głowy. Gdy grzyby osiągnął stadium kerion, większość ludzi są pozostawione z straty stałego włosów i nawet blizny.

Traktowanie

Ustanowieniu diagnozowania Grzybica capitis, traktowania zakażenia skóra głowy obejmuje różne

anty grzybiczych leków. Najczęściej leków są Gryzeofulwina i Terbinafine.

Gryzeofulwina jest dostępne jako cieczy i typu tablet terbinafine jest kapsułka ustne. Te leków musiały zostać podjęte dla co najmniej 4-6 tygodni. Miejscowego leków nie są przydatne w traktowaniu Grzybica capitis, ponieważ nie są one w stanie do głębokich opanować skóra głowy i wprowadź rdzennych włosów. Nie ma żadnych Szampon lub żelu, który jest przydatny w traktowaniu Grzybica capitis.

Leków działa powoli i zmiany są stopniowe. W większości przypadków pastylki muszą zostać pobrane do kilku tygodni do zauważyć zmianę stanu skóra głowy.

Zapobieganie

Grzybica capitis najlepiej jest uniemożliwione, ale zapobieganie infekcjom ten jest dość trudne. Grzyby bardzo łatwo jest przekazywane. Większość ludzi nabyć grzyby długo przed mają jakiekolwiek objawy. Jedynym sposobem zapobiegania grzyby jest z następujące podejście:

Utrzymanie godnej higieny. Czyszczenia lub regularnie shampoos skóra głowy.

No comments:

Post a Comment

Links